Zacznijmy od siebie!

Świat nie zmieni się dla nas, to My musimy zmienić się dla świata. Od tego, drogi czytelniku, chciałbym właśnie zacząć. Będziemy pracować nad sobą. Jeśli nie masz konkretnego celu, ambicji, aby uczyć się i poznawać świat, narzekasz na swoją sytuację materialną, masz marzenia, których nie realizujesz, nie masz pewności siebie, borykasz się z ogromem problemów, tak….to idealny moment, żeby zacząć nad sobą pracować!

Pierwszy krok, jaki należy wykonać, to po prostu zdać sobie sprawę, w jakim miejscu obecnie się znajdujesz. To naprawdę dużo. Są ludzie, którzy prześpią całe życie, kiedy zaś nadejdzie kres życia, żałują, że nie robili tego, na co mieli ochotę. Zabrakło szczerości i odwagi. Pozostał tylko żal, niespełnione plany i marzenia. Nasz czas prędzej, czy później dobiegnie końca. Może warto się nad tym zastanowić i zmienić swoje dotychczasowe życie.

Znajdź cel.

Umiejętność zadawania sobie różnych pytań to, w mojej opinii, niezbędna cecha. Na każdym etapie pisania tego bloga, będę Cię do tego zachęcał.  Natomiast szukanie właściwych odpowiedzi kreuje Naszą osobowość.

Wiele książek i poradników namawia do znalezienia właściwej drogi, celu życia, który będzie nam przyświecał. Łatwo napisać, trudniej jednak wykonać, bo czy istnieje jedna recepta na życie, biorąc pod uwagę różnorodność naszych umysłów? Moja rada: odnaleźć chęci do rozpoczęcia pracy nad sobą. Nikt inny nie jest w stanie wyznaczyć właściwej drogi za Ciebie. Ty sam musisz zdecydować, w jakim kierunku chcesz podążać. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, sprawa wydaje się oczywista, będziesz stał w miejscu.

Odnaleźć swój własny cel, pasje, zacząć realizować marzenia to życiowa misja. Zazwyczaj, aby tego dokonać należy poświęcić dużo czasu, pracując nad sobą, swoim sposobem myślenia i postrzegania świata. Idąc logicznym tropem myślowym, uważam, że każdy człowiek ma w życiu cel. Nie wierzę, że są ludzie którzy nie chcą być szczęśliwi. Jest to przecież główny cel naszego życia!

Szczęście możemy interpretować na różne sposoby, trudno ustalić jego granicę. W związku z tym należy wymienić czynniki, które mogą przyczynić się do osiągnięcia tak pożądanego stanu, jakim jest szczęście:

  • Pieniądze.
  • Zdrowie.
  • Władza.
  • Wspomnienia.
  • Bezpieczeństwo.
  • Relacje.
  • Inteligencja.
  • Wygląd.
  • Pewność siebie.

Wszystkie w.w. czynniki możemy uznać za Nasze życiowe cele. Na czym Ty, drogi czytelniku, zechcesz się skupić, to Twój indywidualny wybór. Ja pragnę dać Ci wskazówkę i przekonać, że warto w każdej z wymienionych dziedzin się rozwijać. Wyznaczać sobie mniejsze cele, dążąc tym samym do realizacji tych większych. W kolejnych wpisach będę każdy cel dokładnie opisywał. Na wszystko jednak potrzebny jest czas i samodyscyplina, o czym wspomnę w kolejnym wpisie…

konkretnieozyciu Konkretnie o życiu

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *