Czas najwyższy…

Czas to nasz życiowy wróg. Trudno go poskromić. Nie potrafimy zwolnić czasu, ani go zatrzymać. Dla każdego doba trwa tyle samo. Dzisiaj przed nami dużo pracy drogi czytelniku. Kluczową rolę będzie tu odgrywać nasza organizacja i motywacja. Skoro nie jesteśmy w stanie wygrać z płynącym czasem to przejmiemy nad nim kontrolę. Dzisiejszy wpis będzie intensywną lekcją, wierzę że wyciągniesz z niej jak najwięcej i dokonasz zmian na lepsze. Nie przedłużając … zaczynamy!

Narzekanie na brak czasu jest pewnego rodzaju wymówką. To, w jaki sposób wykorzystujemy czas zależy tylko od Nas. Mamy na głowie wiele obowiązków: praca, dom, dzieci itp., to zrozumiałe, ale czy tylko istotne sprawy zajmują Nasz czas? Skup się i przeanalizuj swój ostatni dzień. Zastanów się, ile czasu przeznaczasz na rzeczy, które niczego nie zmienią w Twoim życiu? Wolimy śledzić serialowe życie innych, zamiast skupić się na własnym, przeglądać portale społecznościowe, szukać mało istotnych rzeczy w internecie, spać dłużej niż potrzebujemy, krzątać się po mieszkaniu bez większego celu. Na przyjemności przyjdzie czas dopiero, kiedy na to zasłużymy, a dzień uznamy za dobrze wykorzystany. Przychodzimy zmęczeni po pracy i nic Nam się nie chce, przez co brak istotnych zmian w Naszym życiu. Nie chcemy, żeby coś się zmieniło. Jest nam tak wygodnie, bo przyzwyczailiśmy się już do obecnej sytuacji. Dlatego właśnie od dziś wyjdziemy ze swojej strefy komfortu. Dosyć z wymówkami i użalaniem się nad sobą. Podam teraz kilka przykładów, które pomogą w odpowiedniej organizacji dnia:

 • Śpij tyle, ile musisz. Jako ciekawostkę, powiem Ci, że ludzie sukcesu potrafią spać po 4 godziny na dobę. Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, nie możemy go zaniedbywać. Osobiście uważam, że 6-7 godzin snu wystarczy. Początek przestawiania się jest bardzo trudny, dopiero później docenisz, ile czasu dzięki temu zyskasz.
 • Drzemka. Korzystaj z niej kiedy jest Ci niezbędna. Z drzemką jest ten problem, że 15 min potrafi przemienić się w kilka godzin. Nie pozwól na to i kontrolują ją. 15 min drzemki ma dawać Ci kopa na resztę dnia. Poza tym dobrze wpływa na samopoczucie.
 • Nie zarywaj nocy. Ustal sobie godzinę, o której kładziesz się spać. Daruj sobie włączanie telewizora. Telewizor jest bowiem pożeraczem czasu. Jeśli masz go już włączyć, zrób przy tym coś pożytecznego.
 • Planuj, ile czasu potrzebujesz na wszystkie czynności do wykonania w ciągu dnia.
 • Wykorzystuj dobra technologiczne. Jeśli co miesiąc opłacasz rachunki, możesz skorzystać ze stałych i zmiennych przelewów. Twoje rachunki same będą się opłacać, a Ty masz spokojną głowę.
 • Koncentruj się na tym, co w danej chwili robisz, aby wykonać czynność szybko i efektywnie.
 • Przyrządzaj posiłki na kilka dni, aby całe dnie nie stać przy garach.
 • Zadbaj o miejsce, w którym żyjesz. Posprzątaj raz a dobrze, odkładaj rzeczy na swoje miejsce. Późniejsze porządki zajmą dużo mniej czasu.
 • Zakupy również zabierają bardzo dużo czasu. Należy robić je z głową. Warto kupować podstawowe produkty na zapas. Możesz również skorzystać z zakupów on-line.
Uwagi

Zalecam zastanowić się nad aspektami życia, dzięki którym możesz zaoszczędzić swój czas. Jak wspominałem przestawienie się nie jest łatwe. Metoda małych kroków w drodze do celu sprawdzi się tutaj najlepiej. Porozmawiajmy teraz o czynnikach, które mogą mieć wpływ na nasze szczęście…

Pieniądze.

Pieniądze –  „Jak się nie ma forsy, wszystko idzie jak dziwce w deszcz”. – Julio Cortázar.

Powiadają też, że pieniądze szczęścia nie dają. Niestety, dają w dzisiejszych czasach bardzo dużo. Za pieniądze możemy kupić bezpieczeństwo, podróżować po całym świecie, co zapisze się w naszych wspomnieniach, poprawić swój wygląd. Świadomość posiadania kilku baniek na koncie przyczyni się również do większej pewności siebie itd.itd. Oczywiście, że pieniądze są Nam potrzebne. Problem jest z nimi tylko jeden. Trudno się je zdobywa.

Prawda, która może boleć.

Jak nazwa bloga wskazuje, teraz będzie bardzo konkretnie. Niestety drogi czytelniku, jeśli kolejny raz myślałeś, że znajdziesz tutaj przepis na prosty sposób wzbogacenia się, rozczaruje Cię. To się nie wydarzy. Napiszę więcej, nie znajdziesz tego przepisu w żadnym poradniku, w żadnym bestselerowej książce typu „Bogaty ojciec, a Ty nadal biedny”. Kiosaki, który zachęcał do inwestycji w nieruchomości, wydał książkę, zbankrutował, mimo swoich mądrości. Utrzymuje się natomiast ze sprzedaży książki. Jeśli nie wiesz, jak zarobić pierwszy milion, napisz książkę, jak zarobić pierwszy milion. Żaden coach, do którego pójdziesz na szkolenie pt. „Chodź na szkolenie, ja zarobię, Ty nie” ,podczas którego będzie przekonywać Cię, że możesz wywrócić swoje życie do góry nogami i od jutra staniesz się Panem kosmosu, również nie wskaże Ci prawidłowej drogi.

Filmy 147 porad jak wyjść z biedy lub 3 kroki do bogactwa również niczego nie zmienią. Ten wpis ma być dobrą lekcją dla Ciebie. Pragnę zasiać w Twojej głowie odporność na to, co dzieje się w otaczającym Nas świecie. Skąd tak negatywne podejście zapytasz? Wynika ono z obserwacji. Przeanalizowanych filmów szkoleniowych trwających 1,5 godziny, podczas których prowadzący opowiada o tym, jak kiedyś był biedny, czym się w życiu zajmował, lecz informacje te, tak naprawdę nie dają żadnej wiedzy! Książki o inwestowaniu w nieruchomości mające 300 stron, zaś przydatną wiedzę można zapisać na kilku kartkach, biblie o oszczędzaniu pieniędzy w których opisywane są rodzaje kart kredytowych…??? Przykładów można by wymienić jeszcze mnóstwo. Ludzie natomiast mają tendencję do przekazywania swojego życia w obce ręce, wierząc, że ktoś inny odmieni ich los.

Zdrowie.

Często nie doceniamy jak bardzo jest dla Nas ważne, a przecież mamy jedno. Warto o nie zadbać, bowiem od stanu naszego zdrowia, zależy nasze samopoczucie, to z kolei przekłada się na pozostałe aspekty Naszego życia. Trudno będzie uczyć się nowych rzeczy, jeśli będziemy wiecznie zmęczeni. Wierz mi, tutaj również nie potrzebujesz trenerów personalnych i skomplikowanej diety. Po prostu zainteresuj się tym, w jaki sposób zmienić codzienne nawyki, aby zdrowo żyć. Poczytaj o pozytywach, jakie niosą za sobą m.in.: bieganie, pływanie, czy jazda na rowerze. Możesz wykupić karnet na siłownię czy basen. Ponadto:

 • Jedz 5 posiłków dziennie.
 • Rzuć palenie.
 • Ogranicz alkohol i niezdrowe jedzenie.
 • Nawadniaj organizm.

Wszystko małymi krokami, nie rzucaj się na ciężary, udając dzika na siłowni 😀 Rób wszystko z głową. Na początek dowiedz się, w jaki sposób korzystać z urządzeń, jakie ćwiczenia wykonywać, czy jaką dietę zastosować. W internecie znajdziesz wszystko.

4 Replies

 1. Ciekawy wpis, zgadzam się z tym żeby uważać na różne motywacyjne rzeczy kursy 😉 większość takich osób zarabia na tym, że ktoś przyjdzie na wykład.
  Co do 5 posiłków dziennie jest to mit 🙂 każdy ma inne potrzeby żywieniowe. Ważne żeby dobrze się czuć i dbać o siebie

 2. Ile mądrości! Tylko czasem trudno się zmobilizować i do tego wszystkiego dostosować. Np. wydaje mi się, że jak nie śpię 7-8h to jestem rozdrażniona i zmęczona. A z drugiej strony naprawdę chciałabym spać te 6h i mieć dużo energii. Najważniejsze to świadomie żyć i dbać o siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *